• עלינו
  • אוניברסיטאות ומכללות

ספריה דיגיטלית למכללות ומוסדות

פלטפורמת filmDIY (על בסיס ראשי התיבות DIY - 'עשה זאת בעצמך' באנגלית) מציעה למכללות, אוניברסיטאות ומוסדות מחקר פלטפורמת וידאו פנימית פרטית של סרטים לצרכי לימוד ומחקר. movie-discovery-logo

איך זה עובד?

אנחנו מקימים אתר פרטי ממותג עבור המוסד. משתמשים רשומים מטעם המוסד (מרצות-ים, חוקרים, סטודנטים) מקבלים הרשאת גישה לאתר או לחלקים ממנו ויכולים לצפות בסרטים שהמוסד רכש או מחזיק בהם, בצפיה ישירה. הצפיה יכולה להיעשות גם ממחשב בבית, ללא הגבלת מספר המשתמשים או מספר הצפיות.

באילו סרטים מדובר?

הסרטים יכולים לבוא מספריית filmDIY, הכוללת מאות סרטים שנוצרו על ידי אנשי קולנוע מנוסים וחלקם אף זוכי פרסים בינלאומיים.
בנוסף, אנו יכולים להוסיף לשרת גם סרטים קודמים הנמצאים ברשות המוסד, צילומי הרצאות, סדנאות וסימולציות ועוד. ניתן גם לתעד כנסים ולהעלות אותם לפורטל.
אין כל מגבלה עקרונית משום שכאמור -- זהו פורטל הוידאו הפרטי של המוסד.

יתרונות מרכזיים:

העולם עובר דיגיטציה בכל תחום. קלטות עברו מן העולם, תקליטוני DVD נשרטים בשימוש ממושך, החסנים ניידים (״דיסק און קי״) נוטים ללכת לאיבוד.
בנוסף, הטירחה שבהגעה לספריה לצורך השאלה ולאחר מכן החזרה של הסרט גוזלת זמן.
תוכן הוידאו זמין בכל עת לכלל אנשים המורשים ומכל מקום בו יש חיבור אינטרנט. ניתן להטיל על סטודנטיות וסטודנטים משימת צפיה לפני השיעור או להפנות אותם לצפיה חוזרת בתוכן שנצפה ועוד ועוד.

הסרטים שבפורטל שאנחנו בונים זמינים בכל עת ולכל המורשים לכך, מכל מקום בו יש חיבור אינטרנט.
בנוסף, אנחנו זמינים למתן תמיכה במשך רוב שעות היממה, כמעט בכל יום בשנה.

* גישה נוחה לאתר

אנחנו יודעים להתממשק כמעט לכל מסד נתוני משתמשים (דוגמת EzProxy, הנהוג במוסדות אקדמיים רבים). המשמעות היא שאין צורך להירשם לאתר ולזכור פרטי גישה ייחודיים, אלא פשוט נכנסים לאתר כמו לכל משאב אחר של המוסד.

* הטמעה במוודל

ניתן לשלב את הנגנים שלנו במערכות לימוד מרחוק ובמערכי קורסים מתוקשבים דוגמת מוודל. באופן כזה, סטודנטיות וסטודנטים אינם צריכים לעבור מדף הקורס במוודל אל פורטל הוידאו, אלא צופים בתוכן מתוך מוודל הקורס.

* הדיגיטציה עלינו!

מוסדות רבים מחזיקים במאגרים גדולים בפורמטים שונים. המרה איכותית לקובץ דורשת ידע נרחב וניסיון רב. אנחנו לא רק מעבירים את הסרטים מפורמט לפורמט (משימה שגם היא אינה טריוויאלית), אלא בדרך מבצעים תיקוני צבעים, טיפול בדחיסה וניגודיות וכן טיפול בפס הקול.
אנחנו מביאים איתנו 20 שנות ניסיון בעריכה ובהכנה לשידור לכל ערוצי הטלוויזיה בעולם, לפסטיבלי סרטים בינלאומיים ולערוצים בינלאומיים כערוץ הנשיונל ג׳אוגרפיק וערוץ ההיסטוריה האמריקאי.

* איתור סרטים חכם

פיתחנו מנוע המלצות מבוסס הקשר, שיקל עליכן-ם לאתר את הסרט או הסרטים המתאימים ביותר לנושא השיעור, הקורס או המחקר.
השימוש בו פשוט: הדביקו את תקציר (abstract) המאמר העוסק בנושא בו אתם מעונינים לדון והמנוע שלנו ינתח את הטקסט ויחזיר המלצה לסרטים המתאימים ביותר, על פי סדר רלוונטיות יורדת.
ראו את המנוע בפעולה (כרגע באנגלית בלבד) בקישור זה.

אתר לדוגמה

לחצו כאן
באתר זה, שנבנה עבור המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום, עמודי הסרטים חסומים למשתמשים מורשים. תוכלו ליצור איתנו קשר כדי לקבל פרטי גישה ולבדוק זאת בעצמכם. אין בכך כל מחויבות מצידכם. 

לקביעת פגישה וקבלת פרטים נוספים: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.